Nacházíme se v Myšák Gallery, Vodičkova 31, Praha 1 Tel: +420 732 301 220

REDKEN historie

 

 

Padesátá léta

Pro mladou herečku Paulu Kent, která měla jemné vlasy a citlivou pokožku, znamenaly odbarvené a natupírované účesy 50. let utrpení. Neustále se potýkala s alergickými reakcemi způsobenými vlasovými produkty, žádný dermatolog ani kadeřník jí však nebyl schopen pomoci. Kdykoliv položila otázku „Co je v tomto přípravku?”, dostalo se jí odpovědi: „Netušíme, nikdo nám to ještě nikdy nevysvětlil.“ V záblesku inspirace si pomyslela: „Musí existovat miliony dalších lidí, kteří by ocenili produkty, které nevyvolávají alergické reakce. Profesionální kadeřníci potřebují znát chemické vlastnosti vlasů a pokožky, složení přípravků a jejich význampro krásné, zdravé vlasy“.

Šedesátá léta

Paula Kent založila společně se svým vlastním kadeřníkem a kosmetickým chemikem Jheri Reddingem firmu REDKEN (odvozeno od prvních třech písmen jejich příjmení – REDding a KENt). Vytvořili tři produkty založené na třech základních principech:

  • jemně kyselé pH (pH 4.5 – 5.5 pro zajištění přirozené pH rovnováhy vlasů a pokožky)
  • obsah proteinových polypeptidů, které nahrazují to, co bylo vlasům odebráno
  • použití pouze na základě doporučení profesionálních kadeřníků

 

Redken byl ve svých začátcích malý výrobce – na 400. místě ze 400! V roce 1967 potkala Paula neznámého kontroverzního vlasového stylistu Vidala Sassoona z Velké Británie. Paula rozpoznala Vidalův talent a nabídla mu příležitost vydat se na tříleté turné po USA s cílem proškolit co nejvíce kadeřníků. Toto turné ovlivnilo 27 000 kadeřníků a znamenalo revoluci v kadeřnickém světě. Od 60.let věnuje Redken hlavní pozornost právě rozvoji kadeřnických profesionálů. Tento přístup vznikl na základě přesvědčení Pauly, že nejkompetentnějšími osobami, které mohou předepisovat a doporučovat profesionální kadeřnické produkty, jsou kadeřníci.

Součastnost

Růst Redkenu neustále pokračuje. V současné době je Redken lídrem na trhu v USA, má více než 60 patentů a je velmi oblíbenou značkou po celém světě. 

NOVÁ GENERACE VĚDECKÉHO VÝZKUMU PROTEINŮ
Jelikož se každý vlas skládá především z proteinů, vede jejich ztráta k poškození vlasu. Proto je proteinová kúra nezbytná pro obnovu vlasového vlákna, které vyplní a dodá mu opět potřebnou pevnost a odolnost. Redken byl první značkou, která v 60. letech 20. století představila proteiny v oblasti profesionální péče o vlasy a již od svých počátků nabízí ve svých produktech nejnovější a nejmodernější technologie.

Víte, že

...značka Redken jako první zveřejnila snímky vlasu pod mikroskopem, zkoumala jeho složení a vyvinula produkty s obsahem proteinů a vody, hlavních stavebních prvků vlasu
...všechny produkty Redken mají mírně kyselé pH – respektují přirozené pH vlasu i vlasové pokožky
...Produkty Redken staví na zkušenostech a profesionálním doporučení odborníků na vlasy – kadeřníků

 

Post your comment

Hairborn