Nacházíme se v Myšák Gallery, Vodičkova 31, Praha 1 Tel: +420 732 301 220

Redesign projektu HAIRBORN únor 2016

Architekt: MgA. Ondřej Zvolánek  I  www.architektoz.cz

Hairborn salon Praha 1

 

„Před třemi lety touto dobou začal vznikat jedinečný interiérový koncept salonu Hairborn pod vedením Ing. arch. Elišky Ouředníčkové a Tomáše Rady! Díky odlišnému designu interiéru a skvělému týmu lidí, kteří se na projektu podílejí, se nám daří získávat spoustu spokojených klientů, kteří se k nám rádi vrací. Podařilo se toho mnohem více. Získat skvělý kadeřnický tým, provozovat vlasový salon s uvolněnou atmosférou plný kadeřníků profíků, které jejich práce opravdu baví!

Říkáte si, co více si přát? Přáli jsme si mít na Vás klienty trochu více místa a kadeřnických obsluh a s tím souvisí naše aktuální rekonstrukce, která vychází z původního minimalistického konceptu salonu! Rozšiřujeme se a měníme stávající nedostatky salonu. Věříme, že se Vám u nás bude líbit více než dříve."

Barbora Svobodová / Salon Manager

 

Původní projekt HAIRBORN 20132016

Architekti: Ing. arch. Eliška Ouředníčková a Tomáš Rada

 • HAIRBORN® jako hangár

  Název vlasového salónu HAIRBORN® vznikl jako fonetická přesmyčka názvu původního projektu, který byl inspirován leteckými hangáry v Orly v Paříži. AIRBORNE znamená vzdušný, ve vzduchu, nesený vzduchem nebo dokonce letecký. Původní architektonický záměr tedy počítal s vytvořením jednoduchého funkčního vzdušného prostoru, který ve svém základu připomíná slavné hangáry pro vzducholodě ve Francii. Spojením hesel HAIR a AIRBORNE vzniká název profesionálního vlasového salonu v centru Prahy  HAIRBORN a s ním se rodí i netradičně pojatý koncept kadeřnického salonu, který v Čechách nemá obdoby.

  hairborn jako hangar

  HAIRBORN® jako tovární hala

  Bylo třeba vytvořit iluzi funkčního domku  základny pro kadeřníka a intimní, příjemné místo pro zákazníka. Bylo třeba zachovat prostornost, proto se architekti vydali cestou vytvoření vesničky, města, ve kterém otevřené kulisy domků naznačují soukromí, přitom je zachováno co nejvíce přirozeného prostoru a světlo, které do interiéru přichází přirozeně, bude využito maximálně.

   

  Přes parabolické oblouky hangáru v Orly k daleko ostřejším tvarům.

  Vyzkoušelo se mnoho variant, ale nakonec přece jenom zvítězil profil připomínající sedlovou střechou, který je vyroben z OSB desky, namořen a nalakován tak, aby trvanlivost barvy zůstala stálá a připomínala betonové pilíře Mendelsonovy továrny na klobouky.

  hairborn jako tovarna

   

  HAIRBORN® JAKO KATEDRÁLA plná světla

  Domky v kadeřnictví HAIRBORN® nemají stěny. Ty jsou naznačeny světelnou iluzí, která neruší Vás ani nikoho v okolí. Průmyslový strop není schováván pod podhled  probíhá v celé své industriální kráse nad střechami domků. Další, bezpochyby nejpodstatnější fakt je, že vnitřek profilu domku svítí rozptýleným bílým světlem, které Vás iluzorně odděluje od okolního světa. Nakonec se dostaneme k přirovnání ke gotickému kostelu Panny Marie Sněžné, který je přímo z kadeřnictví vidět. Stavby v gotickém slohu si často hrají se světlem, a proto i kadeřnictví HAIRBORN, které částečně přebírá prvky okolních staveb, oplývá intenzivním bílým světlem, které neoslňuje, naopak je plně funkční a příjemné na pohled.

   

  Prostorový koncept vlasového salónu HAIRBORN®.

  Zvolený materiál imituje tovární prvky  kov a šeď v kontrastu s mléčným plexisklem, ze kterého jsou vnitřní prosvětlené stěny domků. Kožené polstrování kadeřnického nábytku jde ruku v ruce s čalouněním nábytku na terase, v čekací a chillout zóně. Vše je navrženo v minimalistické čisté podobě tak, aby interiér působil klidně, pohodlně a zákazníka zbytečně nerozptyloval. Velkou výhodou je terasa, která díky velkým terasovým oknům pouští do salónu dostatek přirozeného světla. V teplých měsících si můžete pobyt na terase zpříjemnit sklenkou nealko mojita, kterou Vám recepční připraví z čerstvé máty rostoucí na terase. Relaxovat budete moci obklopeni keři kanadských borůvek a příjemným klidem, přestože se nacházíte v rušném centru města. Celý koncept kadeřnictví je řešen s důrazem na jednoduchost, nadčasovost, inovaci a pohodlí. Foto realizace květen 2013.

  Celý koncept kadeřnictví je řešen s důrazem na jednoduchost, nadčasovost, inovaci a pohodlí.

  Foto realizace květen 2013

   

  foto: Jan Skrášek www.janskrasek.com

  Velké díky za realizaci projektu: Karel Zajíček, Lukáš Němeček, Lukáš Zich, Eliška Ouředníčková, Barbora Svobodová, Aleš Michalička, Petr Schuma, Tomáš Rada, David Kučera, Viktor Poštulka, Kulda a další.

Post your comment

Hairborn